За порушення міграційного законодавства на території Герцаївського району до адміністративної відповідальності притянгули 13 іноземців та 6 громадян України

У приміщенні районного сектору Державної міграційної служби України пройшла роботча зустріч під час якої обговорили головні аспекти відповідальності за порушення міграційного законодавства. Головний спеціаліст РС УДМС Олександр Гросу та провійдний спеціаліст Діана Лисак обговорили з оперуповноваженим Герцаївського відділення поліції Миколою Мельничуком головні завдання та кроки для запобігання порушень у сфері міграційного законодавства у нашому районі.

За підсумками зустрічі службовці звертають увагу іноземних громадян та осіб без громадянства, що за порушення правил перебування на території України передбачена адміністративна відповідальність.
Так, згідно вимог статті 203 КУпАП, проживання без дозвільних документів, за недійсними документами або документами, термін дії яких сплив, працевлаштування без відповідного дозволу, недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, ухилення від виїзду з України
після закінчення терміну перебування, порушення правил транзитного проїзду через територію України тощо тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає від 1700 до 5100 грн. відповідно.
Нагадуємо також, що самостійно розрахувати дату виїзду з країни можна за допомогою онлайн-сервісу «Міграційний калькулятор», розміщеного на сайті ДМС України

Довідково:
Станом на 1 травня 2019 року на території Чернівецької області за ст. 203 КУпАП притягнуто до адміністративної відповідальності 167 іноземців та осіб без громадянства, з них на території Герцаївського району – 13.

Адміністративна відповідальність за порушення міграційного законодавства громадянами України

Звертаємо увагу буковинців, що КУпАП передбачена відповідальність за ряд адміністративних правопорушень, яких можуть припускатися громадяни України у правових взаєминах з іноземцями.

Так, стаття 204 КУпАП («Порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів») передбачає штраф у розмірі 1700-3400 грн.
У разі порушення законодавства щодо допуску іноземців до праці без укладання трудового договору роботодавцеві також доведеться сплатити штраф у розмірі понад 125 тис. грн. Штрафи передбачені і за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та несплату податків.
Стаття 205 КУпАП («Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства») передбачає штраф у розмірі 340-680 грн.
Стаття 206 КУпАП («Порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг») – штраф у розмірі 5100-8500 грн.
Довідково:
Від початку року працівниками УДМС у Чернівецькій області притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 204 КУпАП  3-х громадян України,  за ст. 205 КУпАП – 45 осіб, за ст. 205 КУпАП – 15. З них на території Герцаївського району – 6.
УДМС у Чернівецькій області