Село Дяківці відзначило своє 470-річчя

Вчора, 29 квітня село Дяківці відзначило 470-річчя від дати першої історичної згадки. З цієї нагоди, а також з нагоди відкриття повністю оновленого будинку культури в селі, справжня історична назва якого Проботешть, пройшов чудовий урочистий концерт за участі місцевих юних артистів та оркестра “Плаюл Херцей”.

Але справжньою родзинкою цього свята став виступ відомого артиста-інструментиса, скрипаля відомого на весь світ Кишинівського оркестра “Леутарій”, Віктора Мандалака разом з дружиною, артискою Маріаною Добзеу-Мандалак. Віктор народився та провів свою юність в с. Проботешть, тож односельці давно чекали побачити виступ відового артиста у рідному селі. Переповнений  зал гучно аплодував після кожної пісні у виконанні Віктора та Маріани. Але кульмінаційним став момент, коли артист підійшов з квітами до своїх батьків, став на коліна та подякував їм за турботу та підтримку у житті.

Не менш важливим моментом стала презентація книжки “Тернавка – історичні сторінки” (Târnauca – pagini de istorie), автором якої став отець Василь Молодянов. До складу Тернавської сільської ради входить і с. Дяківці, тож у книжці є багато історичних данних і про минуле цього села.

На свято завітали багато гостей, серед яких були і народний депутат Ураїни Григорій Тіміш, голова Герцаївської РДА, Віорел Ястремський та голова районної ради Віктор Чукля. Також у залі були і відомі у Молдові  науковці, вихідці з с. Проботешть Іон Бахнарел та Думітру Апетрі та історик з Румунії Васілє Адескеліцей, голова асоціації “Друзі Бесарабії, Буковини та Герцаївщини” разом з членами цієї громадської  організації та інші.

Потрібно відзначити і активність головного ініціатора цього свята, Тернавського сільського голову Івана Пантю який разом з директором місцевого клубу Андрійом Топале доклали максимум зусиль для того щоб захід пройшов на найвищому рівні.