На Герцаївщині провели семінар-навчання з питань адміністрування ЄСВ

Днями в приміщенні Герцаївського сервісного центру для платників податків проведено семінар-навчання стосовно нюансів адміністрування ЄСВ, заповнення звітності по застрахованих особах та ведення обліку застрахованих осіб.

Спікерами заходу виступили: начальник Герцаївського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ у Чернівецькій області Лариса Капра, начальник Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Яна Габовда, провідний спеціаліст відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Світлана Енакакі.

На початку заходу, начальник сервісного центру Лариса Капра, роз΄яснила платникам про порядок формування страхового стажу, обов’язковості сплати страхових внесків та легальної зайнятості.

Згодом, начальник фіскалів Новоселиччини і Герцаївщини Яна Габовда нагадала про останні зміни в податковому законодавстві, які запроваджено у 2019 році. Зокрема, що з 1 січня 2019 року збільшився рівень мінімальної заробітної плати (4173 грн.) та зауважила на підвищенні фінансової відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці: мінімальний страховий внесок з ЄСВ у 2019 році становить 918,06 грн.

Крім того, посадовець коротко розповіла про зміни, які стосуються єдиного податку, єдиного соціального внеску, земельного податку, орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  тощо.

Спеціалісти головного управління ПФУ акцентували увагу слухачів на тому, що сучасні електронні сервіси WEB – порталу дозволяють застрахованим особам та пенсіонерам постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення та контролювати свої дані та розмір набутого страхового стажу.

У ході навчання обговорювалися проблемні питання, які виникають в ході формування та подання стахувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та виправлення помилок. Надані ґрунтовні відповіді на запитання щодо зарахування страхового стажу за період до 01.01.2004, набуття страхового стажу за умов добровільної сплати єдиного внеску та доплати до мінімального внеску.

Наприкінці семінару всі присутні отримали відповіді на свої запитання.