За паління сухої трави можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності

Із настанням весняного періоду та плюсової температури повітря, на території Чернівецької області виникло 69 пожежі із горінням  сухої трави. Це зумовлюється тим, що громадяни, прибираючи свої земельні ділянки, спалюють листя та суху траву. Дані пожежі призвели до загибелі літньої жінки в с.Кліводин Кіцманського району, травмування людини в с.Іспас Вижницького району із опіками 40 відсотків тіла,  знищення та пошкодження 8 будівель різного призначення та вигоряння сухої рослинності на площі більше 100 га. Дані наслідки трапляються із-за нашої з Вами байдужості та недотримання елементарних правил пожежної безпеки.

На території нашого краю, а саме в м.Герца також знайшлися люди які незважаючи на негативні наслідки дій полум’я вчинили порушення правил пожежної безпеки спалюючи сміття, суху рослинність та деревяні гілки на небезпечній відстані до будівель та на  території  населеного пункту.

Дані проступки містять адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме:

  • Відповідальність за порушення зазначених норм чинного законодавства визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме “випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на винних осіб: на громадян від 10(170 грн.) до 20 (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб від 50(850грн.) до 70(1190грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20(340грн.) до 40(680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70(1190 грн.) до 100 (1700грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, , сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
  • Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років» .

Керівництво Герцаївськго РС Управління ДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців краю з проханням дотримуватися основних правил пожежної безпеки і тим самим уберегти себе та своїх рідних від негативних наслідків.