В Герцаївському районі розпочався весняний місячник санітарної очистки та благоустрою

Відповідно до розпорядження голови Герцаївської районної  державної адміністрації від 19.02.2019 р. №34-р  «Про проведення санітарної очистки та благоустрою населених пунктів Герцаївського району у 2019 році», в районі розпочато весняний місячник санітарної очистки та благоустрою  населених пунктів, що триватиме до 25 березня 2019 р.

Передбачено здійснення заходів з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, побутових та інших відходів, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, вулиць, узбіччя доріг, тротуарів, зупинок міського транспорту, а також забезпечення очищення від сміття берегів водойм у населених пунктах,  з залученням до участі у здійсненні зазначених заходів підприємств, установ та  організацій незалежно від форми власності, а також громадян.

Звертаю увагу, що дим від горіння сухої трави і листя є дуже шкідливим, оскільки містить у собі отруйні речовини, які шкодять здоров’ю мешканців. Це сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

А потрапляння у вогонь пластикового сміття робить дим особливо токсичним. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа, яка може викликати респіраторні захворювання. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Відповідно до пункту 2.5. «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», затверджених Міністерством охорони здоров’я України від 17.03 2011року за № 145, забороняється спалювати  побутові  відходи  на об’єктах благоустрою та на об’єктах поводження з відходами,  не призначених для цього.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  В.П. Бевза