Громадяни з ID-картками зможуть без проблем проголосувати на виборах

До президентських виборів, які відбудуться у нашій державі 31 березня, залишилося майже три тижні. Останнім часом часто чую в основному від молодих людей, які е власниками ID-картки, паспорта громадянина України нового зразка, чи не буде у них проблем з участю у голосуванні.

У зв’язку з цим вирішив звернутися до Герцаївського районного сектору УДНС України в Чернівецький області,  який займається видачу ID-карток на території нашого району. Мені пощастило що зайшов в момент коли там не було досить багато відвідувачів, і працівники міграційної служби люб’язно погодилися відповідати на мої запитання.

Завідувач сектору Марина  Лупул, разом з провідними спеціалістами Надією Кілару та Діаною Лисак дали чіткі відповіді на мої запитання.

В першу чергу прошу вас пояснити що таке ID-картка.

  • Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. ID-картка містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати.

ID-картки, на відміну від попередніх «книжечок», видаються на  основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.

Чи вона обов’язкова у нашій державі?

  • Запровадження ID-карток – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав буде відбуватися природнім шляхом. Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів, не передбачається.

У 2018 році внесено зміни до законодавства, відповідно до яких відкрито можливість заміни паспорта-книжки на ID-картку за бажанням власника документа. До цього часу заміна здійснювалася виключно у разі зміни даних особи, втрати або непридатності до використання паспорта-книжки, також ID-картка видавалася як перший паспорт по досягненню 14-річного віку (до листопада 2016 року – 16-річного).

А чи зможуть власники ID-картки проголосувати без проблем під час президентських виборів?

  • Державна міграційна служба України наголошує на тому, що паспорт громадянина України у формі ID-карти є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років. Відтак, власники ID-карт жодним чином не можуть бути обмежені в праві голосу на майбутніх виборах президента України”, – запевняють в ДМС.

Чув шо ID-картки мають електронний чіп до якого внесена інформація про громадянина. У разі зміни цих даних потрібно міняти її?

Інформація, яка протягом життя може змінюватися, буде занесена лише до електронного чіпу паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби.

Чи передбачає законодавство нашої держави можливість відмовитися від оформлення ID-картки?

  • Законодавство України, так само як і законодавство більшості іноземних держав, не передбачає можливості для відмови особи від оформлення ID-картки за будь-якими мотивами, у тому числі релігійними. Це було б нелогічно з огляду на головний мотив запровадження цього документа – безпеку. У всьому світі будь-які переконання, у тому числі релігійні не можуть бути причиною невиконання норм національного законодавства.