ДСНС тренувалися ліквідувати пожежі в культових спорудах

3

Вчора, 26 вересня 2016 року, на території Свято-Вознесенського монастиря відбулися тактико-спеціальні навчання з відпрацювання дій під час ліквідації пожеж у культових спорудах.

Участь у навчаннях взяли пожежно-рятувальні підрозділи Герцаївського району та міста Чернівці.

4

Як  повідомляє прес-служба управління ДСНС України в Чернівецький області, навчання проводилося у 3 етапи, перший з яких був теоретичним –  рятувальники вивчали розміщення споруд на території монастиря та визначали напрями своїх дій за умов надзвичайних ситуацій.

Під час практичної частини вогнеборці ліквідовували умовну пожежу у приміщенні церкви, житлових келіях, в столярному цеху на території господарського двору монастиря.

5

За умовами навчань, внаслідок необережного поводження з вогнем в будівлі церкви виникла пожежа. Полум’я швидко розповсюдилось по вівтарю, а приміщення миттєво заповнилось димом.

Парафіяни, помітивши вогонь, зателефонували за номером “101”, повідомили рятувальників та до їх прибуття розпочали евакуацію.

На місце події направлено рятувальники Державної пожежно-рятувальної частини №13 м. Герца. В подальшому їм на допомогу прибули місцеві пожежні команди с. Цурень та Горбово та рятувальники з м. Чернівці. Використовуючи апарати  захисту органів дихання вони зайшли в середину будівлі для проведення пожежної розвідки та ліквідації пожежі. З поставленими завданням вогнеборці впоралися у встановлені терміни.

По завершенню першого практичного завдання рятувальники приступили до виконання іншого. Під час цього етапу пожежно-рятувальні підрозділи повинні були провести евакуацію потерпілих із житлової келії де виникла пожежа. Працюючи в апаратах органів дихання апаратів вогнеборці провели евакуацію людей у безпечне місце та ліквідували пожежу.

6

Пожежно-рятувальні підрозділи виконали всі поставлені перед ними завдання, цим самим довівши, що готові реагувати на будь-які надзвичайні ситуації та події.