Працівників Герцаївського центру ПМСД вчили, як захистити свої права напередодні значного скорочення

З метою оперативного реагування на обставини, що можуть призвести до масового вивільнення працівників, фахівцями Герцаївського районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості проводено інформаційно – роз’яснювальний захід з питань дотримання чинного законодавства у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Комунальному некомерційному підприємстві Герцаївського центру первинної медичної санітарної медицини, де запланована скорочення штатів.

В заході брали участь директор – головний лікар ПМСД Годорог Дмитро, інспектор віддіу кадрів Гаїнуца Лілія, фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Акостакіоає Лариса, Лаврік Оксана, профконсультант Педурару Тамара, юрисконсульт Аміхалакіоає Наталія та працівники центру.

Фахівці служби зайнятості ознайомили присутніх з тенденціями на ринку праці району, можливості безкоштовного пошуку роботи для всіх бажаючих на порталах державної служби зайнятості, проінформували про комплекс соціальних послуг, які громадяни можуть отримати, в тому числі про можливість зміни професії шляхом професійного навчання, підвищення кваліфікації, в тому числі за рахунок отримання ваучера для перепідготовки, підвищення кваліфікації деяких категорій громадян, ознайомили з порядком реєстрації в районному центрі зайнятості, умовами надання статусу безробітного, пошуку роботи, виплати допомоги по безробіттю.

Юрисконсульт ознайомила присутніх з правовими аспектами масового вивільнення працівників. Зокрема, вона детально пояснила, якими законодавчими гарантіями користуються жінки з дітьми, інваліди, люди передпенсійного віку, розповіла про можливі дії керівництва, направлені на захист конституційних прав працівників.

Наприкінці заходу присутні мали можливість отримати індивідуальні консультаційні послуги з питань законодавства про зайнятість, працевлаштування, можливості професійного навчання, отримання ваучера, участі в тимчасових громадських роботах.