Під час семінару в Горбівський ЗОШ обговорили розвиток мовленнєвої діяльності учнів

Днями на базі Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено семінар-практикум вчителів української мови та літератури та румунської мови та літератури (румунської та зарубіжної) на тему «Розвиток мовленнєвої діяльності учнів на уроках мови та літератури і в позаурочний час». Вчителі Згирча А.К. та Реколца М.М. провели зустріч у літературній кав’ярні, де учні обговорили фундаментальні теми людства – життя, людина і земля. Учасники семінару висловлювали думки як українською, так і румунською мовами з цього приводу під супровід музики, пісень, використовуючи різні методи і форми роботи.

Також гості переглянули виховний захід «Літературний журнал «Пам’ятні дати календаря. Українські та румунські видатні митці»», де учні презентували сторінки життя та творчості Міхая Емінеску, Грігорє Вієру, Лесі Українки, Іон Крянге, Володимира Івасюка та Тараса Шевченка. Талановиті юні артисти театру, декламатори, співаки вразили всіх присутніх майстерністю співу та театральною діяльностю.

Керівники методоб’єднань вчителів української мови та літератури – Згирча А.К., та румунської мови та літератури (румунської та зарубіжної) – Єнекюк І.С. виступили з доповідями «Полікультурне навчання учнів: реалії та проблеми» та «Розвиток мовленнєвих здібностей учнів на уроках мови та літератури і в позаурочний час». 

Білінгвальне навчання окреслено як пріоритетний напрям формування компетентного учня в умовах полікультурного суспільства. Білінгвальне навчання – цілеспрямований процес залучення до світової культури засобами рідної, державної та іноземних мов.

Білінгвальне навчання – важливий шлях становлення носія загальнонаціональної культури в багатоетнічному суспільстві, істотна умова подолання мовного бар’єру і академічних успіхів школярів в багатонаціональному класі. Таке навчання дозволяє усвідомити культурні, етнічні ідентичності та різноманіття, долучитися до загальнонаціональних цінностей. Завдяки білінгвальному навчанню налагоджується комунікація різних етномовних груп, отримуються додаткові лінгвістичні компетенції як одна з гарантій соціальної мобільності.

Присутні на семінарі вчителі мали змогу обмінятися думками, поділитися досвідом, а також обговорити проблемні питання під час викладання української та румунської мови та літератури.