Учениця Герцаївської ЗОШ – в числі найкращих юних зоологів України

З 30 січня по 1 лютого  в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов фінальний етап ХV Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників. Популярний масовий еколого-натуралістичний захід відбувся за підтримки Національної академії наук України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного науково-природничого музею НАН України, Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. Конкурс проводився з метою підтримки обдарованої учнівської молоді, підготовки її до активної участі у сучасному науково-технічному прогресі.
Учасниками фінального етапу заходу стали вихованці позашкільних, учні загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів з різних областей України, які набули досвід виконання дослідницько-експериментальної роботи в галузях зоології та тваринництва та зі знанням справи виконали і представили на очний етап 80 наукових проектів.
На фінал конкурсу в столицю України його організатори запросили у складі обласної команди  Чернівецької області Волуцу Лівію, ученицю 11 класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів – переможця заочного етапу Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників
Організаційно-методичний супровід учасників заходу здійснював Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Програмою заходу було передбачено: постерний захист науково-дослідницьких робіт та проектів, майстер-клас з підготовки презентацій стендового захисту, презентацію екскурсійних об’єктів Національного  еколого-натуралістичного центру, інтелектуальні змагання та навчально-пізнавальні вікторини.
Юна  дослідниця з нашого району продемонструвала високий рівень підготовки і творчий підхід до виконання  науково-дослідницької роботи, активно спілкувалася  з науковцями та консультантами, дискутувала, отримувала від них зауваження, поради й настанови, обмінювалась думками, враженнями і досвідом роботи.
В числі тих юних зоологів, хто переконливо довів, що вони були на Конкурсі серед найкращих – Волуца Лівія, учениця 11 класу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка захищала науково-дослідницьку роботу «Дослідження чисельності морімуса темного (Morimus funereus Muls., Cerambycidae)» (керівник Волуца А.Д.) і здобула почесне ІІІ місце.
Відповідно до підсумків журі науковий керівник – Волуца Андрій Дмитрович, вчитель біології Герцаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відзначений Грамотою  Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за високий професіоналізм, творчий підхід та якісну підготовку учениці до захисту науково-дослідницької роботи.