В Герцаївській РДА дали офіційний коментар щодо відкритого звернення з приводу переслідування та репресій з боку влади на священнослужителів Герцаївського району

Днями, в ряді ЗМІ було опубліковано відкрите звернення до місцевої влади та правоохоронних органів,  яке підписали  настоятель  Свято-Вознесенського чоловічого монастиря с. Банчени, архієпископ Лонгин (Жар),  благочинний Герцаївського району  Павло Думитру та 24 священнослужителів з нашого району.

Служителі церкви заявляють що на них вчиняється тиск з боку органів державної влади. Також в листі стверджується що священиків заставляють ходити по  селу та агітувати за перехід до Православної церкви України.

Вчора, 14 січня ми звернулися за коментарем до Герцаївської РДА,  де нам повідомило що листа ще не отримали.

Сьогодні на сайті райдержадміністрації був опублікований офіційний коментар з цього приводу.

Офіційний коментар голови Герцаївської райдержадміністрації Віорела Ястремського щодо звернення, яке надійшло 15 січня 2019 року до  районної державної адміністрації від настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря с.Банчени архієпископа  Лонгина (Жара) та благочинного Герцаївського району митрофорного протоієрея Павла Думитру з приводу здійснення переслідування священнослужителів Української Православної Церкви Герцаївського благочиння

 

Реагуючи на резонансне звернення настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря с. Банчени архієпископа Лонгина (Жара) та благочинного Герцаївського району митрофорного протоієрея Павла Думитру з приводу здійснення переслідування та репресій з боку влади на священнослужителів Української Православної Церкви Герцаївського благочиння, яке 13-14 січня п.р. з’явилося в низці ЗМІ, повідомляю, що вказане звернення надійшло до Герцаївської РДА 15 січня 2019 року. Також відомо, що в цей же день аналогічне звернення надійшло до Герцаївського відділення поліції Сторожинецького відділу поліції у Чернівецькій області. Дане звернення для мене особисто стало абсолютною несподіванкою. Адже за всі роки існування Герцаївського району у нас склались толерантні та безконфліктні взаємовідносини з усіма релігійними громадами та конфесіями. Районна влада завжди займала принципову позицію щодо безумовного дотримання прав громадян на свободу совісті та віросповідання.

З метою з’ясування всіх обставин та фактів, викладених у зверненні, я зустрівся з благочинним Герцаївського району Павлом Думитру. З його слів, у заявників немає жодних претензій до районної державної адміністрації чи районної ради. Жодних утисків чи переслідувань з боку райдержадміністрації місцеві священнослужителі не зазнавали.

Причиною написання звернення нібито стали дії представників місцевого відділення поліції, які неодноразово висловлювались про необхідність організації зустрічей зі священнослужителями Української Православної Церкви Герцаївського благочиння. В свою чергу, начальник Герцаївського відділення поліції Сторожинецького відділу поліції у Чернівецькій області Олексій Команеску підтвердив, що ним особисто дійсно було ініційовані зустрічі з настоятелями всіх православних церков, що розташовані на території району. Єдиною метою цих зустрічей є встановлення наявності чи відсутності конфліктів на релігійному підгрунті, та в разі виявлення проблем – сприяння врегулюванню ситуації мирним шляхом.

Враховуючи вищевказане,   Герцаївська районна державна адміністрація в черговий раз наголошує на важливості подальшого збереження існуючих на Герцаївщині традицій мирного співіснування громадян з різними поглядами та позиціями. Сьогодні, у цей непростий для суспільства час, нам треба усвідомити власну відповідальність, за все, що навколо нас відбувається. Просимо всіх жителів району, священнослужителів, представників місцевого самоврядування, незалежно від переконань, бути мудрими, відповідальними та виваженими у своїх словах та діях. Нині співпраця влади і церкви повинна бути спрямована проти провокацій, насильницьких дій та розпалювання ворожнечі.

Наша Герцаївська земля багата духовно-релігійними традиціями. Тож  будемо продовжувати пошуки шляхів та засобів спільного вирішення проблем з тим, щоб наш край і надалі був землею миру, злагоди, любові, високої духовності, а місцеві релігійні громади були могутнім духовним засобом для консолідації, співпраці, творення миру і любові!

Вірю, що спільними зусиллями ми зможемо подолати всі труднощі.

З повагою, голова Герцаївської

районної державної адміністрації

Віорел Ястремський