У Герцаївському районі створили оперативний штаб з реагування на епідемічну ситуацію з кору

Розпордженням голови районної державної адміністрації № 327-р від 26.11.18 р., з метою координації дій щодо запобігання, локалізації та ліквідації спалахів кору та вжиття заходів щодо контролю за епідемічною ситуацією із захворюваності на кір в районі створено районний оперативний штаб з реагування на епідемічну ситуацію з кору під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Глібочану. На Оперативний штаб покладено функції з координації протиепідемічних заходів на території району.

На першому засіданні Оперативного штабу констатовано, що, починаючи з 1 січня 2017 року в районі зафіксовано 80 випадків кору, в тому числі з 01.11.18 р. – 36 випадків. Найбільше випадків захворювання впродовж листопада п.р. зафіксовано в с. Остриця – 16 випадків. Решта – це по одиночні випадки, географія яких охоплює майже всі сільські ради району. Таким чином, найбільша увага сьогодні зосереджена на Острицькій громаді, де під постійним наглядом сьогодні перебувають не тільки хворі, але й ті, хто з ними контактували. Також на засіданні проаналізовано стан вакцинації від кору серед мешканців району, вивчено можливість облаштування в районній лікарні тимчасового інфекційного ізолятору.

Районний оперативний штаб з реагування на епідемічну ситуацію з кору нагадує:

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами  зі сторони слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних щляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.

Збудник кору – вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

 Ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

 Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

 терміново звернутися за медичною допомогою –  викликати лікаря додому;

– до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до  мінімуму;

– повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

– при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

– використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );

-не займатися самолікуванням!

 Профілактика кору

– найкращий захист від кору – вакцинація. Планова та за епідемічними  показами;

– необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про

проведення;

– ізоляція хворих, вологе прибирання та часте провітрювання приміщення.