В РДА обговорили ситуацію з забезпеченням інсуліном хворих на цукровий діабет мешканців Герцаївщини

Вчора, 14 листопада голова районної державної адміністрації  Віорел Ястремський провів нараду з міським та сільськими головами, начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками районних представництв міністерств та відомств. На нараді йшлося про протипожежний та техногенний стан об’єктів охорони здоров’я та стан утримання захисних споруд в районі.

Крім того на нараді відбулась конструктивна дискусія з приводу обговорення стану справ в сфері реалізації права інсулінозалежних хворих на безкоштовне забезпечення препаратами інсуліну та реалізації в районі урядової програми «Доступні ліки». Адже мешканці району майже щодня звертаються до органів влади саме з питань отримання безкоштовного інсуліну та ліків за пільговими цінами.

Зокрема, перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Глібочану та в. о. головного лікаря комунального закладу «Герцаївська районна лікарня» Корнелій Андрієску  поінформували учасників наради, що в  районі станом на 14.11.2018 року зареєстровано 191 інсулінозалежних хворих на цукровий діабет, із них 8 дітей.

Для інсулінозалежних хворих   Герцаївського району в поточному році було передбачено 1 млн. 32 тисячі гривень.

Забезпечення відповідної категорії хворих необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення по рецептам  проводилося через аптечну мережу «Вако», з якою було укладено відповідні договори на 2018р. Це мало би дати  гарантію отримання того лікарського препарату та виробу медичного призначення, який призначив лікар. Але, замість того, райдержадміністрація отримала безліч скарг з боку населення  та проблем з аптекою, що призвело до соціального напруження.

В результаті проведеного райдержадміністрацією аналізу та моніторингу ситуації в цій сфері, виявлено наступні факти та причини, що ускладнюють  процедуру якісного відшкодування хворим вартості препаратів інсуліну:

по-перше, аптека  «Вако» не забезпечує необхідну кількість інсуліну достатнього асортименту, (хворі вимушені ходити по кілька разів з рецептом та не отримують ті препарати, які їм призначає лікар). Станом на 11.10.18 на руках у пацієнтів залишилось 158 незабезпечених рецептів (приблизно на 100.000гр).  По-друге, аптека «Вако» не веде електронної звітності, через що обласний  департамент охорони здоров’я  не бачить стан забезпечення ліками виписаних рецептів. Тому, 13.11.2018р. районною лікарнею було укладено договір з іншою приватною аптекою для обслуговування пацієнтів району. Крім того виявлено низку недоліків у веденні локального реєстру хворих на цукровий діабет, з приводу чого керівництвом РДА дано відповідні доручення.