Герцаївське відділення поліції проводить оперативно-профілактичну операцію “Мак”

З травня по вересень 2018 року  на території Герцаївського району Чернівецької області району поліцейськими Герцаївського ВП Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області  проводиться оперативно-профілактична операція під умовною назвою “Мак“, метою якої є виявлення, попередження і знищення незаконних посівів наркорослин, перекриття каналів постачання наркотичних засобів рослинного походження.

Згідно ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10-ти до 50-ти рослин – караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років. Частина 2 цієї ж статті за ті ж самі дії, вчинені особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин, – караються позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років. 

В інших випадках може наставати адміністративна відповідальність (ст. 44, 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян або арешт до 6 місяців наступає у разі виявлення до 50 кущів маку на ділянці господаря.

Під посівом в даному випадку розуміються посіви насіння або висадка розсади заборонених наркорослин без належного дозволу на будь-яких земельних ділянках, у тому числі в квартирі, на лоджії, в ящику на балконі, тощо. Причому, неважливо, виросла рослина або ні, і чи знятий урожай, – відповідальність по статті настає з моменту посіву або початку вирощування заборонених рослин.

Співробітники Герцаївського відділення поліції звертаються до громадян з проханням: якщо Вам відомі факти посіву снодійного маку, коноплі або інших наркорослин, повідомте за телефоном 102 або 2-14-91.

Керівництво  Герцаївського відділення поліції

Сторожинецького відділу поліції

ГУНП в Чернівецькій області