В центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему: “Сприяння зайнятості особам з інвалідністю”

Днями у приміщення Герцаївської районної філії Чернівецького ОЦЗ було проведено круглий стіл «Сприяння зайнятості особам з інвалідністю» за участю директора Чернівецького  обласного   центру зайнятості Любові Кожолянко, заступників Жанни Труфіної та Марії Кобєлєвої.

В заході взяли участь   голова Герцаївської районної державної адміністрації Віорел Ястремський, голова районної ради Віктор Чукля, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та роботодавці.

Директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов  Кожолянко проінформувала присутніх про основні проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю, надання соціальних послуг цій категорії населення обласною службою зайнятості. Вона наголосила на важливості взаємодії державних органів та установ щодо професійної реабілітації, зайнятості, навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації та працевлаштування інвалідів.

Для роботодавців службою зайнятості проводиться ряд інформаційно-консультаційних заходів  щодо переваг працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, презентації роботодавців, ярмарки вакансій, міні-ярмарки вакансій. Для визначення рівня професійної придатності особи, служба зайнятості пропонує профвідбір на замовлення роботодавців. Також роботодавці можуть навчити через службу зайнятості претендента на роботу в тому числі і в ЦПТО служби зайнятості так і безпосередньо на робочому місці. При створенні нового робочого місця є можливість отримати компенсацію ЄСВ. Для того щоб краще придивитись до працівника є можливість використовувати  тимчасові роботи. Новацією служби зайнятості є «Електронний кабінет роботодавця», який дозволить в оперативному режимі замовити послугу, подати електронний звіт (3-ПН), підібрати працівника.

На засіданні присутні дійшли згоди, що тільки тісна співпраця роботодавців, служби зайнятості та соціальних партнерів, допоможе особам з інвалідністю бути конкурентноздатним та успішним на сучасному ринку праці.