Як оформити аліменти?

За взаємною згодою:

1) на підставі заяви одного з батьків. Заява подається особою, яка добровільно бажає сплачувати аліменти за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії із зазначенням строків та розміру відрахувань на аліменти із відповідних виплат.

2) на підставі договору про сплату аліментів. У договорі зазначається сума виплат, строк їх сплати та інші умови за бажанням сторін. Договір укладається в письмовій формі та посвідчується нотаріусом.

На підставі рішення суду – якщо батьки не дійшли добровільної згоди щодо виплати аліментів. Особа, з якою проживають діти, може подати позовну заяву до суду про стягнення аліментів на утримання дитини.

Не потребує витрат!

Особа, що подала позов про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення пені за прострочення сплати аліментів, звільняється від сплати судового збору в усіх судових інстанціях.

 

РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ

Аліменти на дитину не можуть бути меншими за 50% прожиткового мінімуму. У 2018 році прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років становить:

з 01 січня – 1492 грн.,

з 01 липня – 1559 грн.,

з 01 грудня – 1626 грн.;

віком від 6 до 18 років:

з 01 січня – 1860 грн.,

з 01 липня – 1944 грн.,

з 01 грудня – 2027 грн.

Аліменти на двох і більше дітей визначає суд як єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення повноліття найстаршою дитиною.

Що робити, якщо не сплачуються аліменти:

Самостійно направити виконавчий лист за місцем роботи боржника або отримання ним пенсії, стипендії. Або звернутися до державної виконавчої служби або приватного виконавця для виконання рішення в примусовому порядку.

Знайти потрібний підрозділ державної виконавчої служби: https://minjust.gov.ua/str_ust_der

Обрати приватного виконавця: https://erpv.minjust.gov.ua

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Законом встановлено можливість накладення нових обмежень на неплатників аліментів щодо: виїзду за межі України; керування транспортними засобами; користування зброєю – полювання; участі у прийнятті рішення про виїзд дитини за кордон.

Умови застосування: заборгованість більше 6 місяців

Вказані обмеження застосовуються тимчасово до погашення боржником суми у повному обсязі.

Підстава для застосування обмежень: постанова державного виконавця.

До неплатників аліментів суд може застосувати адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Якщо порушник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, до нього може бути застосований адміністративний арешт до 15 діб.

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Публічний реєстр злісних неплатників аліментів – як ще один засіб впливу на недобросовісних батьків: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

До злісних неплатників* застосовується кримінальна відповідальність відповідно до статті 164 Кримінального кодексу: громадські роботи до двохсот сорока годин, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років.

* Злісний неплатник – особа, що не виконує рішення суду (приховує доходи, змінює місце проживання чи роботи без повідомлення державного чи приватного виконавця) та має заборгованість зі сплати аліментів більше трьох місяців.

Мін’юстом розроблено Закон No2234-VIII, який запровадив суворіші санкції за несплату аліментів та передбачив нові механізми захисту прав жінок та дітей.

МАЄШ ПИТАННЯ? Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно у межах України 0 800 213 103

Нагадуємо, що Герцаївське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Герца, вул. Центральна, 14-А (будівля Герцаївського відділу обслуговування громадян Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області), 1 поверх, тел: 2-10-46