Податківці та представники місцевого самоврядування радилися як збільшити надходження до місцевих бюджетів

Днями заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос  зустрівся в приміщені районного центру зайнятості з представниками органів місцевого самоврядування Герцаївського району. Зібрання  за «круглим столом» відбулося, щоб розглянути невідкладні питання зі сплати податків  які негативно впливають на наповнення місцевих бюджетів.

Одним із ключових питань, яке обговорювалось під час засідання було формування бази даних щодо платників земельного податку  – як землевласників так і землекористувачів. Зокрема, учасники засідання звернули увагу на існуючі недоліки при адмініструванні цього податку та визначили шляхи виправлення даних упущень.

Також учасники «круглого столу» вели діалог про нелегальну зайнятість в районі, колізії в законодавстві які перешкоджають повністю залучити до оподаткування платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортного податку. Теж не залишили поза увагою сплату єдиного податку та акцизного податку – як в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів так і паливно- мастильних.

У засіданні взяли участь фахівці фіскального відомства – заступник начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Сергій Урбанчук , начальник Новоселицького управління Яна Габовда, в.о. начальника Новоселицької ОДПІ – Анжела Паскар та заступник начальника Новоселицької ОДПІ – начальник Герцаївського відділення Анатолій Гортопан. Від владників району серед учасників зустрічі був заступник Голови Герцаївської районної ради Костянтин Танас та перший заступник голови Герцаївської районної державної адміністрації Тетяна Глібочану.