Ігор Кобеля: бути причетним до створення хліба дуже відповідально, але цей білий бізнес дає задоволення

Ігор Кобеля управляє потужною  компанією з виробництва борошна. Його Українська мукомельна компанія є 1 експортер борошна в Україні. Зараз успішний менеджер працює над інтервенціями українського борошна власного виробництва на нові ринки збуту, географія яких постійно розширюється. Нещодавно борошно від УМК було успішно представлене на престижній виставці у ОАЕ, де наші борошномели знайшли нових закордонних партнерів. Український стенд мав неабиякий успіх, а Ігор Кобеля провів конструктивні переговори, котрі виведуть його продукцію на нові ринки.

Ігор Кобеля – наш земляк, він родом з Байраків Герцаївського району, де живуть його батьки. Отримав солідну освіту за кордоном, працював у МінАПК на керівній посаді, нині у бізнесі. Окрім цього, він ще й очолює обласну організацію Руху “Справедливість” Валентина Наливайченка. У політику, за його словами, пішов, щоби виборювати кращі умови і преференції для підприємців, боротися з корупцією, добиватися кращого життя для простих громадян України. Розмовляємо з ним про це.

– Пане Ігоре, роскажіть про свою компанію. Як вдалося стати 5 експортером борошна у світі?

 Усе завдяки напруженій роботі. Пошуку вдалих бізнесових ходів. Українська мукомельна компанія створена як борошномельний оператор, який успішно працює на базі млинарних комплексів КХП ТОВ «КХП «Талне» та ДП «Дунаєвецький КХП». Вони працюють на ринку зерна та виробництва борошна понад 30 років. Компанія щорічно експортує до 150 тисяч тон борошна, та до 250 тисяч тон усього спектру продукції. Наразі є лідером з експорту борошна в Україні, різко зростають рейтинги компанії і на світовому ринку.

Ми єдина компанія, борошно якої відповідає  міжнародних стандартів Системи менеджменту в галузі безпеки харчової продукції – ISO 22000:2005, має сертифікат SNI – національний стандарт Індонезії ДСТУ України, сертифікат CNCA для експорту в Анголу, а також сертифіковано згідно діючому ДСТУ. Окрім цього продукція сертифікована HALAL, чого вимагає ринок всіх арабських країн. 

Обсяг експортної продукції компанії, яка має більше 800 постачальників, становить щонайменше 1300 контейнерів продукції що експортується на рік. Висогатункове борошно має добротне, зручне упакування, брендоване під вимоги і дизайн клієнта. Витримується вітамінізація та фортифікація під будь-який ринок збуту. Вже зараз ми вийшли на можливість відвантаження – 22 контейнера та 65 вагонів на день.

– Куди прямує ваше борошно?

– Географія експорту Української мукомельної компанії включає партнерство з такими країнами як Центральна африканська республіка, Сомалі, Ангола, Габон, Чад, Бенін, Того, Китай, Венесуела, Молдова, Ізраїль, Палестина, Філіппіни, Грузія, Арабські Емірати, Малайзія, Ємен   та інші. 

З нашими замовниками ми будуємо довгострокові і взаємовигідні партнерські відносини, засновані на індивідуальному підході і можливості виробництва продукції з унікальними параметрами – видом упаковки, фасуванням, характеристиками.

У компанії створені високотехнологічні умови для сушки, приймання, зберігання та переробки зернових. Ми є вигідними для сільгоспвиробників щодо комфортного та вигідного продажу зерна. Постійно забезпечується  гарантований  обсяг та зручності при покупці продукції Транснаціональними трейдерами.

На КХП встановлене сучасне іноземне обладнання, що надає конкурентну перевагу серед інших борошномельних підприємств та дозволяє виготовляти вдвічі більше продукції з кращими якісними показниками. Це при тому, що потужності компанії постійно модернізуються згідно з вимогами та стандартами найвимогливіших ринків світу. Ми прямуємо до власного вирощення зернових для продажу та переробки об’ємом понад 200 тис. т/м. р., в процесі проект запуску власного потужного елеватора. 

– У яких областях ви працюєте з аграріями?

– Ми активно працюємо у таких областях України як: Черкаська, Хмельницька, Вінницька, Київська, Полтавська, Кіровоградська, частково в Чернівецькій області. Завдяки забезпеченню високої репутації компанії, наше портфоліо постачальників перевищує 1000 сільгоспвиробників та аграрних компаній. 

Ми надаємо широкий спектр послуг і преференцій для тих, з ким працюємо. Це у першу чергу: попередня оплата за майбутній врожай до 50 %, можливість закупки з місця, робота без застави, остаточна оплата протягом 3-х днів. Також ми пропонуємо 3 місяці безкоштовного зберігання, забезпечуємо експрес аналіз, працюємо без нарахування %, без необхідності додаткового страхування, укладаємо валютні контракти тощо.

Українська мукомельна компанія пропонує борошно преміум якості вищого та першого ґатунків, а також вітамінізоване борошно та борошно пшеничного збагаченого вітамінно-мінеральним комплексом.

Продукція випускається під торговими марками «Королівське Борошно».

Це борошно пшеничне вищого ґатунку преміум якості.

Наша компанія – це якість продукції, своєчасне дотримання термінів та процедур, гарантій і слова підприємця. Ми – надійний, вигідний, абсолютно відкритий для прозорої співпраці  партнер, який стрімко розвивається. 

– Як вам вистачає часу ще на політику?

– Моя присутність у політиці – вимушена. Ми живемо у країні, де потрібно захищати права і свободи не тільки громадян, але й бізнесу. Що стреножує розвиток української економіки? Це корупція на всіх рівнях, це некоректне щодо бізнесу податкове законодавство, це недолуга, недореформована судова система, це невміння і небажання влади робити кардинальні кроки в економіці. 

До цього всього у нас ще через відсутність достойних робочих місць і зарплат, шалений відтік мізків і кращих робочих рук за кордон. У нас мізерні пенсії, які принижують людську гідність. 

У нас владне свавілля на місцях, у нас правовий нігелізм і абсолютна незахищеність простої людини перед державною машиною. 

Це однозначно треба мінями. Тому я й у політиці. Сплю по 4-5 годин і переважно в машині. Дітей бачу рідко, не можу з ними набутися, від чого почуваюся некомфортно. А їх у мене двоє – син і донька, і я дуже хочу, щоб вони, як і інші наші діти жили у щасливій і багатій країні. Якою керуватимуть люди з високими моральними та управлінськими засадами.

Васілє Бику