В Герцаївський РДА представили проект IFC “Аграрні розписки в Україні”

Сьогодні в приміщенні районної державної адміністрації відбулася семінар-нарада на тему: «Впровадження аграрних розписок у Чернівецькій області». Організаторами заходу виступили Департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації, проект IFC «Аграрні розписки в Україні».

    Семінар-нарада відбулась за участі в.о. голови районної державної адміністрації Тетяни Глібочану, заступника голови районної державної адміністрації Віктора Явецького, заступника директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмили Федірчик, координатора проекту IFC«Аграрні розписки в Україні» Миколи Климчука. В семінарі взяли участь місцеві фермери, аграрії, представники профільних служб та відомств, міський та сільські голови, а також представники кредитних установ краю.

 Координатор проекту «Аграрні розписки» Микола Климчук ознайомив присутніх з інструментів доступу до фінансових та матеріально-технічних ресурсів та механізмами їх укладання.

За своєю суттю Аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотрейдером, банком). Цим механізмом зможуть скористатися як великі сільгосптоваровиробники, так і дрібні фермерські та селянські господарства. Існують два види розписок – це товарна та фінансова.

    Під час проведення заходу мали нагоду виступити представники банківських установ які ознайомили з можливістю, умовами, перевагами щодо співпраці по програмі впровадження аграрних розписок. Представники фірм «Монсанта», «Ерідон», «ОККО Агротрейд», «Сталлер України» наголосили на готовності співпрацювати та постачати власну продукцію сільгосптоваровиробникам в рамках проекту.