Пенсійники Герцаївщини надали роз’яснення пенсійного законодавства мешканцям села Велика Буда

Заступник начальника  Герцаївського відділу обслуговування громадян Олена Константин провела у Великобудський сільській раді зустріч з мешканцями села .

Працівник пенсійної служби ознайомила присутніх зі змінами у пенсійному законодавстві, перерахунками пенсій з жовтня 2017 року, основними положеннями  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності 11.10.2017,  та перспективами впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Пані Константин наголосила, що з 1 січня 2018 року правом на призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття зможуть скористатися тільки ті громадяни, які матимуть не менше 25 років страхового стажу. Надалі вимога за цим критерієм збільшуватиметься щороку на рік і в 2028 році становитиме 35 років. Окрім того, зазначила, що з 1 жовтня відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам в повному розмірі.

Фахівець Фонду надала роз’яснення щодо умов виходу на пенсію,  порядку перерахування пенсій працюючим пенсіонерам, умов зарахування страхового стажу. Акцентувала увагу на залежності розміру пенсійних виплат від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено внески.

Працівник пенсійної служби розповіла також про можливість отримання консультацій з питань пенсійного забезпечення за телефоном гарячої лінії  та в режимі відеозв’язку.