Мешканці Тернавки відхилили пропозицію Герци створити спільну ОТГ та підтримали звернення до Президента ветувати закон “Про освіту”

Вчора, 10 вересня в Тернавці пройшли збори села. Люди зібралися, щоб обговорити пропозицію, яка надійшла від Герцаївської міської ради створити спільну громаду, та ситуацію, яка може скластися в школах з румунською мовою навчання після прийняття Верховною радою 5 вересня нового закону “Про освіту”.

На зборах був присутній Народний депутат України Григорій Тіміш. Дивним був той факт, що не було жодного представника районної влади, а також заступника губернатора Василя Гостюка, на прохання якого, власне, і були організовані дані збори.

Як проінформував присутніх голова сільської ради Іван Пантя, який і керував зборами, на даний час з сіл, прилеглих до Герци, погодилися об’єднатися Мольниця та Лунка, натомість село Хряцька фактично відхилила цю пропозицію. Почергово взяли слово представники активу села. Також дивно, що з п’яти депутатів, які представляють  Тернавку в районній раді, свою позицію висловив лише Петро Георгіу.

Більшість з присутність висловилися проти об’єднання села Тернавка з містом Герца в одну громаду. Частина мешканців села за те, щоб створити власну ОТГ, а друга частина підтримує ідею залишити сільську раду в сьогоднішньому форматі.

Також Мешканці Тернавки висловилися проти закриття віддалених початкових шкіл.

Стосовно недавно прийнятого Верховною радою Закону України “Про освіту” абсолютна більшість присутніх дійшли висновку, що він порушує права національних меншин та Конституцію, та одноголосно підтримали звернення  румунських громадських організації до Президента України ветувати цей закон.