Школи та дитсадки Герцаївщини готують до навчального року: скільки і на що витратили

Під час засідання колегії Герцаївської РДА 28 серпня учасники засідання розглянули питання про стан готовності закладів освіти району до нового 2017-2018 навчального року.  Як зазначив начальник відділу освіти, молоді та спорту Октавян Магас, в цьому році в цьому році вдалося залучити досить багато коштів на ремонт та будівництво навчальних закладів.

За рахунок освітньої субвенції на соціально-економічний розвиток у сумі 1497000 грн. завершено ремонт покрівлі Герцаївського ДНЗ. Завдяки коштам виділених сільською радою в сумі 600 тис. грн. продовжуються роботи з капітального ремонту їдальні Острицького НВК. Роботи планується завершити до 1 вересня 2017 року. З метою реалізації енергозберігаючих заходів, за рахунок коштів обласного бюджету у сумі 1078000 грн. замінено покрівлю, проведено утеплення фасаду одноповерхового корпусу та замінено 19 вікон та 2 вхідні двері у Великобудському НВК та інше.

Головним пріоритетом залишається  будівництво нового учбового корпусу Тернавського НВК. З  державного бюджету були виділені кошти для  будівельних робіт які планується завершити до 1 листопада. Проте на даний час відсутні можливості забезпечення цього приміщення інвентарем та обладнанням. З районного бюджету було виділено 500 тис. гривень що за попередніми підрахунками вистачить лише для обладнання харчового блоку.

Активно використовуються кошти  ПРООН з яких у Хряцьківському НВК здійснюватиметься заміна вікон (81 шт.) та вхідних дверей (5 шт.). Станом на 22.08.2017 проведений тендер на суму 380 тис. грн.

Організовано підвезення до місць навчання та у зворотному напрямку учнів та працівників сільських шкіл, які проживають за межею пішохідної доступності. Проте маршрути автобусів Горбівської ЗОШ I-III ст. та Острицької ЗОШ I-III ст. залишаються комбінованими. Для повного виконання програми «Шкільний автобус» потрібно ще два автобуса.

Також повідомлялося, що з місцевого бюджету було витрачено 350 тис. грн. на проведення невідкладних ремонтних робіт у навчальних закладах району.

Проте., як зазначив керівник освіти району, є ряд проблемних питань, які потребують вирішення найближчім часом серед яких: забезпечення в повному обсязі учнів навчальними підручниками; забезпечення закладів освіти на 100% якісним твердим паливом для безперебійного  функціонування в опалювальний період; подальше оновлення застарілої матеріально-технічної бази навчальних закладів району; здача в експлуатацію електрокотельні Хряцьківського НВК та інше.

За підсумками засідання колегії було надано ряд доручень.