В ліцеї пройшла “Ярмарка професій”

21 березня 2017 року у Герцаївського районному ліцею ім.Г.Асаки відбулась традиційна “Ярмарка професій” – зустріч та спілкування учнів випускних класів району та міста з представниками навчальних закладів міста Чернівці: вище професійне училище №3, професійно-технічне училище №8, Київський національний торгівельно-економічний університет, Чернівецьке вище комерційне училище та Герцаївський районний центр зайнятості.

Виступи представників навчальних закладів були цікавими, яскравими, з використанням презентаційних фільмів та слайдів, доступних та зрозумілих для випускників. Гарно представили свій навчальний заклад Вище професійне училище №3 , видно, що діти пишаються тим, що є учнями училища та зробили йому гідну рекламу для абітурієнтів.

Представники кожного навчального закладу побажали учням успіхів у незалежному оцінюванні та зустрічі з ними саме в їхніх закладах освіти, де створені всі умови для навчання та здобуття професій і спеціальностей. Звучали також слова про подальше навчання після закінчення навчального курсу у закладах та працевлаштування.

Так, наприклад, викладач вищого комерційного училища розповів, що випускники училища мають можливість продовжить навчання в Київському національному торгівельно-економічному університеті.

Традиційну допомогу у професійному самовизначенні надали спеціалісти Герцаївського центру зайнятості, які провели співбесіду з учнями, виявляючи їх професійну схильність за допомогою тестових методик.

Спілкування було корисним для всіх присутніх у залі. На ярмарок були запрошені вчителі, батьки, учнів та безробітні .

Профконсультант Герцаївського районного центру зайнятості також привітав всіх присутніх в залі і повідомив, що центр зайнятості надає учням методичну і практичну допомогу у виборі професії, можливості навчання за допомогою давно знайомої профорієнтаційної формули “Хочу-можу-треба”.