Проект нових навчальних планів обурив мешканців району

Обурення

Новий проект навчальних планів для 10-11 класів, який був запропонований на обговорення Міністерством освіти і науки України, підняв хвилю обурення серед жителів нашого району. Своє незадоволення запропонованими змінами демонструють в першу чергу педагогічні працівники, члени батьківських комітетів, а також представники громадськості.

Справа в тому, що у новому проекті мова національної меншини у 10-11 класах фактично перестає бути базовим предметом, а переходить до варіативного складника, що означає виділення лише трьох годин на викладання ряду важливих предметів. А такий предмет, як румунська література, який до цього викладався разом з зарубіжною літературою, взагалі відсутній у новому плані.

У нашому районі більше 97% населення визнають румунську мову як рідну. З 29 навчальних закладів у 27 навчальний процес ведеться на румунський мові.

Як нам стало відомо, практично всі навчальні заклади району написали листи Міністру освіти і науки Лілії Гриневич з проханням не допустити таки грубі порушення прав румунської національної меншини. Під цими листами підписалися сотні осіб. У свою чергу відділ освіти, молоді та спорту Герцаївської РДА також звернувся з листом до міністра.